Nieruchomości

niedziela, 18 listopada 2012

Jakie książki o inwestowaniu w nieruchomości?

Zaczynając przygodę z inwestowaniem w nieruchomości warto zaopatrzyć się w niezbędną wiedzę. Poniżej przedstawiam kilka wartościowych pozycji, które mi pomogły na początku drogi i nie tylko. Nie wszystkie z nich traktują stricte o inwestowaniu jednak sądzę, że jeśli jesteś na początku drogi to każda z nich jest warta poświęcenia jej czasu i pieniędzy.Sławek Muturi, Robert Zduńczyk „Wolność finansowa dzięki inwestowaniu w nieruchomości”


Sławek Muturi, Robert Zduńczyk „Wolność finansowa dzięki inwestowaniu w nieruchomości”

Prosto i przystępnie napisana książka osadzona w polskich realiach. Autorzy zdobywali doświadczenie za granicą jednak swoją wolność finansową z portfela nieruchomości zdobyli w Polsce. Jeśli nie posiadasz jeszcze doświadczenia i masz zamiar kupić swoją pierwszą książkę o nieruchomościach to jest to prawdopodobnie najlepsza propozycja.
Ken McElroy „ABC Jak inwestować w nieruchomości”


Ken McElroy „ABC Jak inwestować w nieruchomości”

Absolutny klasyk z serii książek „Bogaty Ojciec”. Daje solidne podstawy do zbudowania własnego portfela nieruchomości. Dowiesz się z niego jak znajdować nieruchomości, oceniać ich wartość, negocjować transakcje i zarabiać na nich pieniądze.
Robert Kiyosaki, Sharon Lechter „Młody bogaty rentier”


Robert Kiyosaki, Sharon Lechter „Młody bogaty rentier”

Poznaj mentalność i drogę, którą przeszedł przedsiębiorca i milioner Robert Kiyosaki. Nieruchomości były ważnym filarem budowania przez niego swojego majątku i zajmują ważne miejsce na kartach tej książki. Jest to także świetna pozycja motywacyjna!

Timothy Ferriss: „4-godzinny tydzień pracy”


Timothy Ferriss: „4-godzinny tydzień pracy”

W tej książce nie ma ani słowa o nieruchomościach. Jeżeli jednak zamierzasz inwestować po to by nie być zmuszonym do końca życia chodzić do pracy na 8 godzin dziennie koniecznie przeczytaj tą książkę. Da Ci ona potężną dawkę wiedzy i motywacji do zmiany niechcianego stanu rzeczy. Ferriss w zdumiewający sposób obala mity i stereotypy dotyczące pracy, biznesu, bogactwa czy zarządzania sobą w czasie. Dowiesz się z niej m.in. jak przekonać szefa do pracy w domu, jak zbudować dochodowy biznes, na prowadzenie którego nie będziesz musiał poświęcać czasu oraz jak prowadzić styl życia milionera nie posiadając milionów na koncie. Moim zdaniem jest to lektura obowiązkowa zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Na dziś to tyle – jeżeli przypomnę sobie lub przeczytam inne wartościowe książki na pewno uzupełnię ten artykuł. Jeśli zaś chcesz dalej zdobywać wiedzę zajrzyj także do artykułu: Gdzie się szkolić z inwestowania?

Standardowa edukacja zapewni Ci przeżycie. Samokształcenie - fortunę.
Jim Rohn

5 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książki są doskonałą bazą, na której można zbudować system motywacji i chęci do poznawania potencjału rynku nieruchomości. Jestem jednak zdania, że jest to na tyle pojemna i dynamiczna branża, że najlepiej czerpać wiedzę właśnie z (często aktualizowanych) blogów, portali i szkoleń, przeprowadzanych przez praktyków. Do tego prasa branżowa, codzienne śledzenie prasy i wielka, wielka pasja i głód wiedzy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Są to bardzo dobre lektury, gratuluję :)
  Ja osobiście muszę jeszcze nadrobić R. Kiyosaki.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Inwestowanie w nieruchomości to raczej opłacalny biznes. Jednak bez fachowej wiedzy i znajomości branży, po prostu ciężko będzie zacząć. Dlatego tego rodzaju lektury, profesjonalne szkolenia, mogą tylko pomóc w rozwijaniu tego rodzaju biznesu.

  OdpowiedzUsuń