Nieruchomości

wtorek, 17 kwietnia 2012

Gdzie się szkolić z inwestowania?

Dosyć często dostaję zapytania o organizowane w Polsce szkolenia dotyczące inwestowania w nieruchomości. Dziś opiszę znane mi propozycje.

Szkolenie MK-Estate „Jak kupić nieruchomość bez wkładu własnego, zdolności kredytowej, gotówki i banku?”
Intensywne warsztaty organizowane przez charyzmatycznego inwestora Michała Koniecznego i jego zespół inwestycyjny. Unikalna wiedza, profesjonalny przekaz, wsparcie poseminaryjne. Byłem, widziałem, z czystym sumieniem mogę polecić.

Szkolenia Piotra Hryniewicza „Praktyczne seminarium inwestowania w nieruchomości”. Osobiście nie uczestniczyłem, słyszałem jednak dość pozytywne opinie na jego temat, zaś inwestycyjne osiągnięcia autora przekonują, że prawdopodobnie warto.

Swojego czasu najintensywniej promowanym i jednocześnie najbardziej kontrowersyjnym był kurs prowadzony przez Andrzeja Fesnaka i Franciszka Staniszewskiego (eProfitSystem): „Jak sfinansować zakup nieruchomości z minimalnym lub zerowym wkładem?”. Na własne oczy nie widziałem, natomiast spotkałem raczej kiepskie opinie dotyczące zawartości merytorycznej tego seminarium. Na ten moment zresztą Panowie chyba i tak nie prowadzą już szkoleń, bo na ich stronie widnieje zaproszenie na kurs w sierpniu 2010 roku.

Obszerną ofertę kursów można znaleźć również na stronie Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Tematyka stale się zmienia, warto więc od czasu do czasu sprawdzić czy nie pojawiło się coś interesującego.

Różnorodne szkolenia związane z rynkiem nieruchomości organizuje także WSPON. Jest to jednak w większości wiedza kierowana do pośredników w obrocie nieruchomościami a nie inwestorów.

Jeśli poszukujesz wartościowej wiedzy na temat nieruchomości polecam Ci także artykuł:
Jakie książki o inwestowaniu w nieruchomości?


Jeśli będziesz ciężko pracował nad swoim zajęciem, zarobisz na życie. Jeśli będziesz ciężko pracował nad sobą, zarobisz fortunę.
Jim Rohn

11 komentarzy:

 1. Nieruchomości zawsze dawały największe zyski i przede wszystkim były sposobem na pewną inwestycję. Potrzebny tylko wysoki kapitał. Jeśli wasze firmy go posiadają, to warto zainteresować się newsletterem Jartomu. Tak korzystnych wycen w bazach Jartomu rzeczywiście nie było od dawna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Krzysiek, to teraz do tej listy możesz również dopisać szkolenie z inwestowania w nieruchomości i zarządzania wynajmem www.muszkieterowienieruchomosci.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. MK-Estate ma w ogóle bogatą ofertę szkoleń. Nie tylko stacjonarnych, ale również webinarów, na których można za free wziąć udział. To mnie przekonuje, zapisy owych webinarów wiszą cały czas na stronie, więc zawsze można sięgnąć i zaczerpnąć informacji.

  OdpowiedzUsuń
 4. Grupa dyskusyjna dla zainteresowanych tematem na fb https://www.facebook.com/groups/578571602329234/

  OdpowiedzUsuń
 5. Jest dużo szkół obecnie do tego

  OdpowiedzUsuń
 6. Inwestowanie w nieruchomości to nie tylko dobry biznes-bo w końcu za wynajem pobieramy pieniążki, ale też zabezpieczenie przyszłości swojej bądź dzieci. Więc uważam że jak najbardziej warto, tym bardziej że chętni zawsze się znajdą

  OdpowiedzUsuń
 7. A co sądzisz o szkoleniach Pawła Albrechta z podnajmu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie uczestniczyłem w szkoleniach organizowanych przez Pawła, więc trudno mi się wypowiedzieć. Natomiast jeśli przejrzeć jego publikacje internetowe to można wywnioskować, że warto - z Pewnością Paweł ma wiedzę, doświadczenie i odpowiednie kontakty.
   Rynek szkoleń z inwestowania nieco się zmienił odkąd napisałem ten artykuł, może za jakiś czas napiszę jego aktualizację.

   Usuń
 8. Serdecznie polecam takie szkolenia, świetnie nas przygotują :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Im więcej wiemy w temacie inwestowania w nieruchomości, tym bardziej większą korzyść może taki biznes przynieść. Generalnie tego rodzaju biznes jest opłacalny, trzeba tylko się na nim znać. Doszkalanie się w tym temacie z pewnością jest dobrym pomysłem.

  OdpowiedzUsuń